Letecké sporty - Horolezectví - Turistika

PETRA VOJÍŘOVÁ VÍTĚZÍ NA EP V TARNOWU
14.května zamířila Petra Vojířová s českou reprezentací na první závod Evropského poháru v lezení na rychlkost do polského Tarnówa. Anna Wágnerová pro rozvitou angínu zůstala doma.
Petra prošla kvalifikací mezi nejlepší čtyřku. (AUT, GER, POL) Přestože dobírala antibiotika, dokázal jít do semifinále s druhým nejlepším časem. Po vyřazení Němky Schächtelové už jí v cestě za vítězstvím stála jen loňská vicemistryně světa Rakušanka Elmerová. Tu nakonec vykostila s náskokem více než 4 sekund !
Byl to skvělý výkon a Petry největší úspěch.
Gratulujeme!
Petra vítěz EP

WÁGNEROVÁ MÍŘÍ NA SP DO MILÁNA
V neděli 10.dubna zatrénovaly Petra Vojířová s Annou Wágnerovou na standardce v Holešovicích. Anča v pondělí pokračovala s dvojicí dalších reprezentantů (Hroza- rychlost a Něvělík- boulder) do Rakouska. Po treninku v Imstu se koncem týdne zúčastní Světového poháru v Miláně. Pro Anču to bude nářez, ale aspoň se otrká. Je to její první vystoupení na vrcholných závodech dospělých.

DVĚ MEDAILE Z HEJNIC

Zatímco Petra Vojířová s Annou Wágnerovou bojovaly v Praze o účast na Mistrovství světa, sváděla 19.března trojice mladších lezců bitvu s konkurencí na 1. závodě Tendon cupu v Hejnicích. A nevedla si špatně. Všichni mladí lezci topovými chyty postoupili z dopolední kvalifikace do finále. V něm byla nejúspěšnější Kateřina Bělková, která získala 2. místo za Pokornou z Lanškrouna. Dle svědků byla sice lepší, ale ve sporném posledním chytu jí nebylo uznáno držení 2 sek. 3. místo si vyválčila Jana Stromecká po pěkném výkonu. Měla i na stříbro, ale troška tý její zbrklosti ! Třetí účastník Honza Šimůnek nezopakoval výkon z kvalifikace a předčasný pád ho posunul až na 8.místo.
Rozhodně tato trojice našemu klubu ostudu neudělala.
Honzík Šimůnek
Jana Stromecká
Kateřina Bělková

WÁGNEROVÁ A VOJÍŘOVÁ VYHRÁLY KVALIFIKACI NA MS

V sobotu 19.března se v lezeckém centru Mammut v Praze Holešovicích konal závod ČP v lezení na rychlost. Zároveň byl závod kvalifikací do repre týmu ČR jak juniorů, tak i dospělých.
V mladších juniorkách pěkným výkonem zvítězila Petra Vojířová časem 10.04 sek.
Ve starších juniorkách si neméně zdatně vedla Anna Wágnerová a časem 10.35 sek. porazila všechny soupeřky. Zároveň zvítězila i mezi ženami, když porazila Lucku Hrozovou, která do té doby vedla pořadí žen v ČR.
ženský repre ČR

Hrozová,Wágnerová,Nemělíková,Křížová
Petra Vojířová

Scheuerová a Vojířová

NA TRÉNINKU V HOLEŠOVICÍCH

Ve středu 16.3. jsme zajeli do lezeckého centra Mammut v Praze Holešovicích. Anča s Petrou si potřebovaly zatrénovat na standartní cestě, která je čeká v kvalifikaci do repre týmu ČR pro EP a MS.
Na dalších cestách si své umění vyzkoušeli Honzík Šimůnek, Jana Stromecká a Kačka Bělková.
P1020824.JPG
P1020825.JPG

NA TRÉNINKU V DRÁŽĎANECH

Jednodenní prázdniny využili mladí lezci návštěvou lezeckého centra v Drážďanech. Na obřích stěnách si poctivě zatrénovali Petra Vojířová, Honza Šimůnek, Anna Wágnerová, Nikola Hlobeňová, Honza Sobota, Eva Řípová a Šárka Müllerová.

POSLEDNÍ ZÁVODY 2010 V PRAZE

Skvělou formu potvrdili novoborští sportovní lezci v závěru letošního roku. Důkazem toho jsou úspěchy svěřenců trenéra Petra Mánka v posledním zvávodě seriálu Tendon Cup a také na Přeboru školní mládeže ČR v Praze. „Mám z toho samozřejmě velikou radost. Novinkou pro sportovní veřejnost asi je, že náš oddíl se v těchto dnech přejmenoval z TJ Jiskra na SK Nový Bor,“ informoval Deník trenér Petr Mánek.

Posledním závodem letošního ročníku Tendon Cupu ve sportovním lezení bylo finále české „větve“ v Trutnově. Zde bojovalo více než 100 mladých borců na dvou stěnách tamního lezeckého centra.

Právě svěřenkyně kouče Mánka, Kateřina Bělková, o třídu lepším výkonem porazila všechny své soupeřky a suverénně zvítězila. „Dokázala jsem vyhrát čtyři z pěti dílů tohoto seriálu, protože v Pardubicích jsem nestartovala, a proto musím být spokojená,“ uvedla celková vítězka Tendon Cupu za rok 2010.

V konkurenci 35 závodnic skončila těsně za medailemi čtvrtá Štěpánka Balvínová z České Lípy. Pěkného úspěchu dosáhla i českolipská Jana Václavíková, která v seriálu kategorie B vybojovala celkové třetí místo. „Také ona podávala po celý rok solidní výkony a bronz jí právem patří,“ poznamenal Petr Mánek.

Posledním závodem, kterého se novoborští sportovní lezci letos zúčastnili, byl Přebor školní mládeže ČR v Praze, odkud si odvezli tři medaile. Kateřina Bělková nedala svým soupeřkám žádnou příležitost a dokázala zcela bezpečně zvítězit. Jako jediná ze všech startujících, včetně chlapců, si poradila s nejtěžší finálovou převislou cestou a dosáhla tzv. TOP chytu.

Reprezentantka ČR Petra Vojířová startovala ve dvou kategoriích. V té své mohla nastoupit jen mimo soutěž, kde nenašla přemožitelku a jasně dominovala. „Přihlásila jsem se tedy mezi nejstarší lezkyně a v závěrečném superfinále s domácí Peltrámovou jsem se zaměřila na to, abych nezklamala, což se mi podařilo. Mám zlato!“ radovala se Vojířová.

Velikým překvapením a úspěchem byla stříbrná medaile začínajícího, teprve sedmiletého Jana Šimůnka z novoborského klubu. „Honzík s námi trénuje teprve od září, a bedlivě sledujeme, jak výkonnostně roste. Je neuvěřitelně pilný, v tréninku velmi poctivý. Věřím, že nám přinese ještě mnoho radosti,“ doplnil trenér Petr Mánek.

Těsně za medailí, na čtvrtém místě, skončila naděje N. Boru Jana Stromecká. „Měla na víc, v kvalifikaci byla nejlepší. Bohužel udělala chybu ve finále, a tak a bylo po nadějích. Ale i tak můžeme být s uplynulým rokem po sportovní stránce navýsost spokojení,“ dodal Mánek.